Meidän tiimi

HR -haasteesi on meidän työmme! Rakastamme työtämme ja olemme HR-juriikassa Suomen kärkeä. Ota yhteyttä!

YHTEYSTIEDOT

Meidän tiimi

Teresa Ahokas

HR, VUOKRAJOHTAJA, VALMENNUS, PROJEKTIT

teresa.ahokas@hrlegal.fi
+358 40 775 8983

Tuija Aro

VALMENNUKSET, COACHING

tuija.aro@hrlegal.fi
+358 40 820 8119

Mira Enqvist​

HR & LAKI, VALMENNUKSET​

mira.enqvist@hrlegal.fi

Tarja Forsblom-Korsi

VUOKRA HR & REKRYTOINTI- JA SUORAHAKUPALVELUT, henkilöarvioinnit

tarja.forsblom-korsi@hrlegal.fi
+358 40 147 0489

Jonna Halmesmäki

HR, VALMENNUS, PROJEKTIT

jonna.halmesmaki@hrlegal.fi
+358 50 577 4318

Mailis Heinonen

TALOUS- JA HR-PÄÄLLIKKÖ

mailis.heinonen@hrlegal.fi
+358 50 911 6989

Henna-Riikka Huhta

Toimitusjohtaja

henna-riikka.huhta@hrlegal.fi
+358 50 599 3049

Katriina Huhtala

HR & LAKI, VALMENNUKSET

katriina.huhtala@hrlegal.fii
+358 50 597 5066

Tiina Häyhä

HR, konsultointi, valmennukset, myös julkinen sektori

tiina.hayha@hrlegal.fi
+358 50 544 3987

Minna Kajanne

HR, VALMENNUKSET, COACHING

minna.kajanne@hrlegal.fi
+358 40 833 8053

Martti Kangas

Rekrytointi- ja suorahakupalvelu, Soveltuvuusarvioinnit, Johdon auditointi

martti.kangas@hrlegal.fi
+358 40 700 7754

Annamaria Lumiala

HR, VUOKRAJOHTAJA, PROJEKTIT

annamaria.lumiala@hrlegal.fi
+358 50 531 0635

Ari Kuutschin

Strategia, vaativat HR-projektit

ari.kuutschin@hrlegal.fi
+358 40 724 0577

Tatu Malmström

Tutkimuspalvelut, analytiikka, Strateginen HR

tatu.malmstrom@hrlegal.fi
+358 44 557 3609

Severi Nordlund

JUNIOR LEGAL ADVISOR

mailto:severi.nordlund@hrlegal.fi
+358 40 540 8805

Tapio Pesonen

Laki, tietosuoja, valmennukset

tapio.pesonen@hrlegal.fi
+358 50 502 3775

Jaana Pullinen

HR, COACHING, PROJEKTIT

jaana.pullinen@hrlegal.fi
+358 44 569 2783

Riikka Patoharju

HR & LAKI, VALMENNUKSET, MYÖS JULKINEN SEKTORI

riiikka.patoharju@hrlegal.fi
+358 40 483 7116

Janita Päivämaa

HR & LAKI

janita.paivamaa@hrlegal.fi
+358 40 674 2484

Hanna Rinne

HR, VUOKRAJOHTAJA, PROJEKTIT

hanna.rinne@hrlegal.fii
+358 40 849 0331

Pia-Christina Roth​

HR, VALMENNUKSET, COACHING

pia-christina.roth@hrlegal.fi
+358 50 534 2808

Maarit Salla

HR, PROJEKTIT

maarit.salla@hrlegal.fi
+358 50 555 6185

Päivi Seppälä

Valmentaja, HR-toimeksiannot, Coach, Työnohjaaja, Työyhteisösovittelu

paivi.seppala@hrlegal.fi
+358 40 715 9551

Maria Setälä

(Perhevapaalla)
HR, laki, valmennukset

maria.setala@hrlegal.fi
+358 40 0949 013

Anastasia Strandberg

HR & LAKI, VALMENNUKSET, PROJEKTIT

anastasia.strandberg@hrlegal.fi
+358 44 3618564

Paula Toivonen

PROJEKTIT

paula.toivonen@hrlegal.fi
+358 40 168 1864

Anna-Maria Wassman

HR & Laki, valmennukset

anna-maria.wassman@hrlegal.fi
+358 50 575 8454

Johanna Åström

HR, PROJEKTIT

johanna.astrom@hrlegal.fi
+358 50 5645 008

Niilo

Toimistokoira

Ei linjoilla
Yhteydenotot hrl@hrlegal.fi

Oiva

Toimistokoira

Ei linjoilla
Yhteydenotot hrl@hrlegal.fi

YHTEISTYÖSSÄ

Yhteistyökumppanit

Lisa Zarins

HR, Nordic Services

lisa@plzar.com
+46 727 0048

Tommi Talasto

LIIKETOIMINNAN KEHITTÄMINEN, TUOTTAVUUS JA JOHTAMINEN

tommi@heromaker.fi
+358 40 553 4732

Anne Aaltonen

HR, Työkyvyn johtaminen

anne.aaltonen@howdy.fi
+358 40 500 6535

Tuija Räsänen

Palkkahallinto, palkanlaskenta, konsultointi

tuija.rasanen@palkita.fi
+358 40 730 2654

Paula Jaakkola

HR-projektit ja -järjestelmät, valmennukset, coaching

paula.jaakkola@florecon.fi
+358 46 850 1800

Eveliina Salonen

Coaching, valmennukset

eveliina.salonen@avarra.fi
+358 40 665 9970

Katarina Kapiainen

End-to-end HR tuki, HR ohjelmistot ja-implementointi

katarina@onlineassistant.fi
+358 44 245 2208

Tiina Alahautala

HR, valmennukset

tiina.alahautala@hrbp.fi
+358 50 404 0072

Tiina Kesti

Työterveyshuollon kilpailutus, nykyisen työterveysyhteistyön tehostaminen & työkykyjohtamisen kehittäminen

tiina@kohoconsulting.fi
+358 50 312 7911

Esko Piirainen

Työterveyshuollon kilpailutus, nykyisen työterveysyhteistyön tehostaminen & työkykyjohtamisen kehittäminen

esko@kohoconsulting.fi
+358 50 496 1181

Jari Hellstén

Johtamisjärjestelmä, strategian toteuttaminen, HR ja työyhteisövalmennukset

jari.hellsten@logicemotion.fi
+358 40 671 9581

Voimmeko auttaa? Jätä yhteystietosi niin vastaamme pian